Prügivedu läheks maksma umbes 70 dollarit aastas. Linnaametnike sõnul, kui programm korralikult käima saab ja kulud normaliseeruvad, siis võib hind langeda. Kõik sõltub sellest, kui palju prügi toodetakse. Arutavad, kas 2011 võtta kasutusele selline süsteem, kus maksad vastavalt oma toodetud prügi kogusele. See paneb ehk vähem prügi tootma. Miski siltide-kleepsudega märgistamine. Ei tea küll, kuidas see toimib, et viid prügi ja siis paned oma aadressi peale, keegi siis kaalub-mõõdab ja märgib üles ja vastavalt sellele saadetakse arve või? Ameerikamaal pidavat sedasi olema. Elame-näeme.
2 kommentaari:
Siin Toronto aarelinnas on rohelised prugikastid olnud vahemalt paar aastat. Kui kaks aastat tagasi siia kolisime, siis pidime hakkama prugi kovasti sorteerima. Nuud ongi mul kraanikausi all kaks prugikasti - uks rohelise prugikasti jaoks ja teine koik muu prugi. Sellele lisaks hoian oma pabereid ja pudeleid ning topsikuid veel kolmandas kohas. Raha siiani ei maksa uhegi kasti pealt.
Kuid ajakirjandusest on labi kainud, et kuigi see rohelise prugikasti kraam peaks minema taaskasutusse voi poletamisse, on siiski juhtunud, et see saadetakse tavalisse prugihulka, kuna prugijaam ei joua lihtsalt nii palju prugi labi tootada (poletada voi siis kompostiks teha).
Mulle tundub, et vähemalt meil siin kortermajas on väljavisatav prügi sama kirju kui siinne elanikkond. Kõik läheb ühte auku. Kui potis läks puder kõrbema, läheb pott koos pudruga. Kui peale külalisi enam madratsit vaja pole, jäetakse seegi prügishahti kõrvale, kuna see lihtsalt ei mahu august sisse. On ka muidugi neid, kes hoolikalt sorteerivad, eriti eramajades. Korterealmuid on keeruline kontrollida ja ega ma tegelikult pole siiani aru saanud, kus või kes vastutab. Mingid eeskirjad on, aga kinni neist ei peeta.
Postita kommentaar