neljapäev

H1N1


Meil on üle tee avatud erakorraline uue gripi vaktsiini süstimiskliinik. Ruumideks siis Ottawa LV adminhoone, mis tavaliselt õhtuti auto- ja inimtühi. Nüüd selline mass ja järjekord muutub iga päevaga pikemaks. Kliinikud avati esmaspäeval.
Ise mõlgutame ka mõtteid, kas tuleks vaktsineerida või mitte. Ühest küljest küll jah, aga samas ei ole ma eriline vaktsineerimise pooldaja. Seda enam, et tegelikult ei ole ju üldse aega olnud, et katsetada vaktsiini pikaajalisi mõjusid. Pealegi on sel viirusel mitu tüve ja kõige vastu ju ei ole nagunii võimalik vaktsineerida. Ka oma organism võiks ju millegagi ise toime tulla.
Samas peaks nagu lapsi võimalike haiguste eest kaitsma, aga kui just vaktsineerimisel tekib tüsistusi? Mis siis saab? Lapsed käivad koolis ja meie saatkond asub ju arstidega samal korrusel, st ühine ventilatsioon, ühistualett - kõik potentsiaalseid viiruse saamise kohad.
See tähendab, et peaksin ka end vaktsineerima, et koju viirust ei tooks. A mul pole üldse usku sellistesse asjadesse.

Ka ajakirjandus on koguaeg kätt pulsil hoidmas ja lehed-tv muudkui vahendavad, kus puudus vaktsiinist, kus paanika, kus ja kes surnud. Kohati tundub hästi ülespuhvitud jutt, teisalt jälle manitsevad valitsusjuhid ikka vaktsineerima, kolmandalt poolt räägivad vaktsineerimise vastased... Katsu siis selles orienteeruda ja õigustatud otsus langetada.

Teema on aktuaalne selles mõttes, et Hendri on esmaspäevast haige, järjekordselt 39.6 palavik ja kaelavalu. Mis muideks ühed seagripi tunnused, puudub küll köha ja nohu, aga ikkagi. Otsisin infotelefonid välja ja pidasin doktoriga nõu. Paanikaks ei pidanud põhjust olema, lihtsalt jälgida öö läbi, kui palavik rohuga ei alane ja HINGAMINE on kiire ja lühike, siis kohe haigla vastuvõttu.
Istusime terve öö abikaasaga vaheliti üleval ja iga vähegi kahtlase hingamise peale ajasime Hendri üles ja küsisime enesetunde kohta. Hommikuks seis palju parem ei olnud palaviku osas ja otsustasime ikkagi arstile minna. Perearsti pole siiani õnnestunud saada, küll aga on üks Moskvas õppinud araablane, kes meid vajadusel vastu on võtnud. Eks seal vastuvõtus käib ka araabia stiilis kauplemine. Esmalt pakuti aega reedeks, ütlesin, et see on liiga hilja. Siis ülehomseks, st neljapäevaks. Uurisin, kas varem ei saaks, et täna (teisip.) näiteks. Noormees telefoni teises otsas vaatab midagi ja siis ütleb, kas 13.25 sobib? Loomulikult!
Eile jäi ka Günther hommikul tõbiseks, tal oma tavapärane oksendamine. Oli juba jopes, et kooli minna, kui ütles, et käib veel kempsus ja sinna ta jäi kohe pikemaks.
Siis saidki mõlemad korraga arstile. Hendril angiin, Güntheril võib lihtsalt mingist (?) viirusest olla.

2 kommentaari:

Siiri ütles ...

Loodan, et poisid saavad ruttu terveks. Sulle joudu nende eest ravitsemisel.
Mis vaktsineerimisse puutub, siis siin Toronto umbruses on ka paris hullumaja lahti, inimesed seisavad jarjekorras 4-6 tundi, et susti saada. Minu motted on samad mis sinulgi, kahtlen kovasti effektiivsuses ja kardan korvalmojusid rohkem, kui haigust ennast.

Lumi ütles ...

Oi kui kahju, palju tervist teile!!! Minagi pole vaktsineerimise pooldaja ja meie jätame tõenäoliselt vaktsineerimata. Pole veel aru saanud, et seagripp niipalju erinev tavagripist oleks. Ja tavagripi vastu ju ometi ei vaktsineeri ja ega ei karda ka - kui tuleb siis tuleb. Praeguseks on suremus minuarust samas suurusjärgus kui tavalisel gripil, lihtsalt sellest ei räägita. Olge tublid ja pidage vastu!